Patarimai

Neapsisprendžiate kokių baldų norite – pasikvieskite konstruktorių į namus!

Į savo namus galite pasikviesti konstruktorių, patarsiantį, kaip geriausia išplanuoti savo būsto erdvę bei kokius baldus pasirinkti.

Jei planuojate daryti remontą

Dar prieš pradedant remontą patartina išsirinkti vietą spintai. Sieninei spintai įrengti jokių apribojimų nėra - tinka laiptų apačia, vietos, kur standartinių baldų pastatyti neįmanoma, vieta kambario kampe, tačiau geriausiai tinka niša. Kadangi sieninių spintų konstrukcijos ypatumas yra tai, jog gali nebūti tradicinei korpusinei spintai įprastų detalių: vienos arba abiejų šoninių sienelių, užpakalinės ir net viršutinės bei apatinės plokščių, jas atstos kambario sienų, lubų, grindų dalys. Toje vietoje, kurioje planuojate statyti spintą pageidautina atlikti įprastus atnaujinimo darbus: išlyginti sienas, pakloti grindis, sutvarkyti lubas. Sienos gali būti tinkuojamos, apkalamos dailylentėmis arba gipso kartonu, dažomos arba klijuojamos tapetais. Nuo to, kaip kruopščiai bus parengta vieta, priklausys spintos montavimo kokybė.

Pagalvokite, ką norite laikyti spintoje

Pagalvokite apie daiktus, kuriuos žadate laikyti naujoje spintoje. Surašykite ko ir kiek planuojate sutalpinti tuomet bus lengva sukomplektuoti spintos vidaus įrangą - lentynas, stalčius, krepšius bei kabyklas. Jūsų patogumui siūlome platų įvairių kaklaraiščių, kelnių ir sijonų laikiklių asortimentą, taip pat talpias batų dėžes, pantografus, specialius laikiklius lygintuvams, lyginimo lentoms, siurbliams ir kitiems daiktams.

Norėdami efektyviai išnaudoti nestandartinę erdvę rinkitės sieninę spintą

Sieninės spintos tampa puikia išeitimi, jei standartinių baldų paprasčiausiai nėra kur statyti. Konstruktyvinėmis tokių sieninių spintų dalimis yra sienos, lubos ir grindys. Dėl to jas galima montuoti specialiose nišose, laiptų apačioje, palėpėje – visur, kur tik panorėsite.

Spintose laikykite ne tik drabužius

Į spintą galima sudėti ne tik drabužius ir batus, bet ir vaiko žaislus, įstumti garso bei vaizdo techniką, paslėpti dulkių siurblį, lyginimo lentą bei kitus daiktus.

Norėdami namuose sukurti erdvės pojūtį, naudokite stiklą ar veidrodį

Spintos ir kiti baldai, kuriuose yra naudojami skaidrus, matinis, dažytas stiklas ar veidrodžiai namuose sukuria erdvės pojūtį.

Universali spinta gali pakeisti keletą baldų vienu metu

Universali spinta - tai įvairios paskirties baldų junginys: drabužių spinta, sekcija, knygų lentynos ir darbo stalas. Tokią dažniausiai renkasi nedidelių butų šeimininkai, vertinantys baldų ergonomiškumą, o praktiškumą derinantys su estetika.

Paslėpkite rašomąjį stalą spintoje

Integruoti į baldus rašomieji stalai sutaupo daug vietos bute ir yra patogūs naudoti.

Papildomai užsisakykite apšvietimą spintoje

Apšvietimas prieškambario ar kitoje spintoje ne tik padės greičiau rasti norimą drabužį, bet ir suteiks išskirtinumo. Apšvietimui naudojami ne tik halogeniniai šviestuvėliai, bet ir nestandartiniai sprendimai, pavyzdžiui - šviečianti kabykla. Ji ima šviesti vos atvėrus spintos duris, o uždarius - užgęsta.

Atlikite profilaktinę baldų patikrą

Po tam tikro eksploatacinio periodo kai kurios mechaninės dalys: vyriai, ratukai, sąvaržos, lankstai praranda optimalų reguliavimą. Tai sunkina durų varstymą, stalčių ištraukimą, sukelia girgždėjimą. Kartą per metus rekomenduojame profilaktiškai sutepti bėgelius, suveržti sąvaržas, medvaržčius, sureguliuoti lankstus.

Neperkraukite spintos ypač sunkiais daiktais

Maksimali leistina apkrova spintų ir stelažų lentynoms – 20 kg, stalčių dugnui – 10 kg. Svorį reikia paskirstyti tolygiai visame plote, aukštesnės spintos rekomenduojame labiau užpildyti apatines sekcijas.

Norėdami, jog baldai tarnautų ilgai, tinkamai prižiūrėkite jų paviršių

Baldų paviršių valykite su tam skirtomis priemonėmis. Draudžiama bet kokių baldinių paviršių valymui naudoti priemones, medžiagas ir kempines su kietu paviršiumi, metaliniais šeriais ir pan. Naudokite minkštą audinį ar zomšą.

Tinkamai prižiūrėkite stumdomų durų elementus

Metalinius stumdomųjų durų elementus patariame valyti švelniu skudurėliu ir sutepti WD-40 priemone, kuri nuo metalinių paviršių išsklaido drėgmę, šalina girgždėjimą ir triukšmą, atpalaiduoja užstrigusias dalis, padeda nuvalyti įvairias nuosėdas: tepalus, riebalus, padengia paviršius antikorozine plėvele. Tai padės išsaugoti Jūsų kasdien naudojamo gaminio funkcionalumą. Apatinį bėgelį būtina išsiurbti dulkių siurbliu, nesubraižant bėgelio paviršiaus.

Baldus laikykite tam pritaikytose patalpose

Baldai pritaikyti buitiniam naudojimui apšildomose patalpose be didelių temperatūros ir drėgmės svyravimų, todėl jie negali būti naudojami aktyvių cheminių medžiagų arba padidinto drėgnumo aplinkoje. Palankiausias klimatinis režimas baldų eksploatavimui, kai oro temperatūra yra ne žemesnė kaip 15 laipsnių Celsijaus ir santykinė drėgmė 65%. Nukrypimai (neatitikimas) nuo optimalių sąlygų, taip pat kai baldai stovi prie šildymo prietaisų, veikiami tiesioginių saulės spindulių, blogina baldų savybes, pagreitina paviršių senėjimą ir plokščių paviršių deformaciją.

Baldus naudokite pagal paskirtį

Kiekvienas baldų elementas turi savo paskirtį, jis skirtas tam tikrai naudojimo sričiai, todėl baldu naudokitės pagal jo funkciją.